Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čestmír

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: cca červen 2018
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do společnosti přiměřeně staré a temperamentní kočičky či kocourka, ideálně se sestřičkou Cecilkou, byt nebo domek s bezpečným výběhem

Charakteristika: Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak koťátka skončila u nás. Prošla bez problémů přijímací karanténou, takže mohou hledat nový domov. Svou původní plachost naštěstí ztratila, Čestmír je pohodář a gaučový povaleč, ale bude potřebovat kočičí společnost – není zvyklý být sám. Ideální by bylo umístění se sestřičkou Cecilkou, ale není podmínkou. Zvládne byt i domek s bezpečným výběhem.

Čestmír na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

​14. 10. 2018
Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak jsou koťata od 9. 10. 2018 u nás, i když z kapacitních důvodů si odbydou karanténu v jednom z našich „náhradních“ depozit. Obě koťata byla zpočátku hodně vyplašená, ale už si zvykají. Nejsou evidentně zvyklá na lidskou pozornost, původní „majitel“ se s nimi asi v pravém (a ani v přeneseném) smyslu slova moc nemazlil. Ale oba jsou krotcí, jsou hodní, nesyčí, nešermují kolem sebe – a když si je člověk vezme do náruče, za chviličku se uklidní a předou. Než budou moci odejít do nového domova, budou z nich mazlíci. To ovšem bude chvíli trvat, Čestmír má zahleněné oko, takže bude muset projít veterinou.

4. 11. 2018
Čestmír hledá nový domov.