Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroušek

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: 4 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: jako kočičí jedináček i do společnosti nedominantní kočičky či kocourka, ideálně do domku s bezpečným výběhem, ale při dostatku podnětů zvládne i byt

Charakteristika: Jaroušek se před časem přitoulal na zahradu rodinného domku v obci nedaleko Mukařova. Urputně se prý pořád snažil dostat dovnitř do domu, jenže tam už pár koček bydlí a ty bohužel Jarouška do party nechtěly. Nálezce mu tedy poskytl alespoň provizorní bydlení a péči do doby, než jsme Jarouška mohli převzít. Jaroušek k nám tedy dorazil ve velmi slušné kondici, a tak bez problémů prošel karanténou a může hledat nový domov. Jaroušek je zlatý kocourek – vypadá jako hodný moula a taky to hodný moula je:-) Miluje kontakt s lidmi, příběhne na zavolání, člověku je neustále v patách. Miluje i jídlo, dokonce si po sobě umyje i nádobí:-) U nás nyní bydlí v pokojíku spolu s Igym, Matrjoškou a Matějem a vycházejí spolu výborně, předpokládáme tedy, že Jaroušek může žít ve společnosti jiných koček, pokud nebudou dominantní. Jaroušek ale může být i jedináčkem, hodí se i do rodiny s dětmi. Ideální by pro něj byl domek s bezpečným výběhem, ale při dostatku podnětů zvládne i byt.

Jaroušek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 10. 2018
Jarouška nám přivezl nálezce 21. 10. 2018. Jaroušek se před časem přitoulal na zahradu rodinného domku v obci nedaleko od Mukařova. Urputně se prý pořád snažil dostat dovnitř do domu, jenže tam už pár koček bydlí a ty bohužel Jarouška do party nechtěly:( Majitel domu neměl sílu kocourka vyhodit, jako to asi udělali mnozí před ním, zřídil mu aspoň provizorní bydlení na zahradě a čekal několik měsíců, až se u nás uvolní místo. Nálezce nechal kocourka vykastrovat a poskytl mu potřebnou péči, stravu i zázemí, takže Jaroušek k nám dorazil ve slušné kondici. Z těch věčných bitek s domácími kočkami mu ale zbyla fůra strupů na krku, na hlavě a u kořene ocasu,  asi to tam bylo opravdu docela divoké. Na vstupní prohlídku ale teprve pojedeme, zatím musí Jaroušek projít vstupní karanténou, tak jako každý jiný. Jaroušek je evidentně původně domácí kocourek, nevíme, jak o domov přišel, ale je zřejmé, že po domově velmi touží. Je kontaktní, mazlivý, hodný, vítací, naprosto čistotný a spořádaný. Je zřejmě rád i za ten pokojíček, který u nás na dobu karantény dostal a snaží se všemožně zavděčit, jen aby nemusel zase ven. Jediné, co nás trochu znepokojuje, je fakt, že Jaroušek trochu „šmajdá“ na zadní nohy, což se ovšem v malém prostoru špatně sleduje. Ale uvidíme, co na to řekne pan doktor.

4. 11. 2018
Jaroušek hledá nový domov.