Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrázek

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 1 rok
Kastrovaný/a?: ano, 7. 4 .2018
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, kočičí jedináček i do kočičí společnosti, možno k hodnému pejskovi, do rodiny s dětmi

Charakteristika: Mrázek byl nalezen v tunelu Mrázovka. Paní, která ho tam spatřila, si nejdříve vůbec nebyla jistá, zda je to kočka, ale nedalo jí to a vrátila se a projela si trasu znovu – a ano, byla to kočka, resp. kocour. U kraje vozovky, natěsnaný na obrubník, skrčený do ranečku. Auta svištěla kolem osmdesátkou. Nálezkyně, bez ohledu na svoji bezpečnost, kocoura popadla a dovezla k nám. Zpočátku prý i v autě vypadal jak polomrtvý, ale postupně se trochu uklidnil a k nám dorazil už sice stále ještě vyplašený a vyčerpaný, ale živý. Ale docela rychle se oklepal, je z něj kontaktní, mazlivý, hodný a čistotný kocourek. Je vděčný za plnou misku a pelíšek, což je typické pro kočky, které strávily nějakou dobu tím, že se musely starat samy o sebe. Nicméně je vidět, že ho to táhne i ven – bude potřebovat nejen svou rodinu, ale i bezpečný výběh. Co se vztahu ke kočkám týká, je bezproblémový, není dominantní, ani bázlivý. Může klidně bydlet v rodině s dětmi, zvládne i hodného pejska.

Mrázek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

25. 3. 2018
Kocour s „pracovním“ jménem Mrázek byl dnes dopoledne spatřen v tunelu Mrázovka. Paní, která ho spatřila, si nejdříve vůbec nebyla jistá, zda je to kočka, ale nedalo jí to a vrátila se a projela si trasu znovu – a ano, byla to kočka, resp. kocour. U kraje vozovky, natěsnaný na obrubník, skrčený do ranečku. Auta svištěla kolem osmdesátkou. Nálezkyně, bez ohledu na svoji bezpečnost, kocoura popadla a dovezla k nám. Zpočátku prý i v autě vypadal jak polomrtvý, jen doširoka otevřené oči a zorničky jak talíře. Ale postupně se trochu uklidnil a sem dorazil už sice stále ještě vyplašený a vyčerpaný, ale živý. Evidentně ho celá akce „rozhodila“. Vůbec se nesnažil utéct nebo aspoň odsunout kousek dál od kol projíždějících aut. Nebránil se ani přenosu do auta, na kontakt prý nereagoval nijak, prostě byl ztuhlý strachy. U nás se docela oklepal, trochu pojedl a šel spát, naprosto vyčerpaný. Jak se dostal k Mrázovce, to pochopitelně netušíme. Byl prý tak asi 100 m od vyústění tunelu dole na smíchovské straně. Na první pohled nevypadá jako zraněný, ale kulhá na zadní pravou nohu. Nic akutního to snad není, každopádně ho budeme sledovat, a pokud se nepřihlásí majitel, absolvujeme kompletní vyšetření na veterině. Zatím přijímací karanténa.

8. 4. 2018
O kocourka se nikdo nepřihlásil a z toho, jak se chová a projevuje u nás, soudíme, že v poslední době asi žil na vlastní pěst. Je kontaktní a mazlivý, hodný a čistotný, ale ta jeho radost z vlastního pelíšku, plné misky a „krytých zad“, ta je dost příznačná pro kočky, které žily na vlastní pěst a o všechno tohle se musely denně poprat. Teď už mu otrnulo, začíná šilhat po okně a určitě by rád vyrazil ven. Ale doma to zatím zvládá. Včera absolvoval kastraci. Ještě musíme dočistit uši od svrabu a Mrázek bude během několika dnů připraven vyrazit do nového domova.

14. 4. 2018
Mrázek hledá nový domov – svrab doléčený, kompletně odčervený, zdravý.

13. 5. 2018
Mrázek děkuje za dárky, které získal v rámci jarního Kočičího přání (1.–20. 5. 2018).