Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poldinka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 7 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do společnosti kontaktní a mazlivé kočičky, klidná domácnost, domek s bezpečným výběhem

Charakteristika: Poldinka a její dvě koťata Josefínka a Permoník pocházejí z kladenského sídliště. Poldinka tam podle nálezců žila, či spíše přežívala, již několik let. Sama už byla dostatečně zkušená a v okolí se dobře orientovala, díky krmičům bylo jakž takž postaráno i o stravu. Ovšem její koťata, která pravidelně rodila, takové štěstí neměla. Než stačila získat zkušenosti potřebné k přežití v takovém prostředí, stala se obětí aut, psů, kun… Letos v květnu Poldinka opět porodila čtyři koťata, záhy poté, co je ale přivedla ke krmnému místu, dvě koťata zmizela. Zbylá dvě koťata, Josefínku a Permoníka, včetně maminky, se hodným lidem podařilo odchytit a odnést do bezpečí s tím, že se postarají o lepší místo k životu pro celou rodinu. Josefínka a Permoník už nový domov našli, Poldinka na něj čeká. Bude to těžší, Poldinka je vůči lidem nedůvěřivá (čemuž se nelze divit) a bude jí trvat, než se její vztah k lidem vylepší, i když pokroky v tomto směru u nás udělala. V novém domově by bylo ideální, kdyby měla kočičí kamarádku, od které by se mohla učit vztahu k lidem – s kočkami vychází naprosto bez problémů. Bude také potřebovat bezpečný výběh, v bytě by se trápila.

Poldinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

​18. 9. 2018
Poldinka a její dvě koťata Josefínka a Permoník pocházejí z kladenského sídliště. Poldinka tam podle nálezců žije, či spíše přežívá, již několik let. Sama už je dostatečně zkušená a v okolí se dobře orientuje, díky krmičům je jakž takž postaráno i o stravu. Ovšem její koťata, která pravidelně rodila, takové štěstí neměla. Než stačila získat zkušenosti potřebné k přežití v takovém prostředí, stala se obětí aut, psů, kun… Letos v květnu opět porodila čtyři koťata, záhy poté, co je ale přivedla ke krmnému místu, dvě koťata zmizela. Zbylá dvě koťata, Josefínku a Permoníka, včetně maminky, se hodným lidem podařilo odchytit a odnést do bezpečí s tím, že se postarají o lepší místo k životu pro celou rodinu. U nálezců zůstala kočičí rodinka dva týdny, během nichž Poldinka podstoupila kastraci (byl nejvyšší čas, měla zánět dělohy a cysty na vaječnících). Od 15. 8. 2018 jsou všichni u nás. Bohužel, Poldinka i koťata jsou poměrně plašší, i když se nálezcům podařilo je částečně socializovat. Jsou prostě připraveni na život venku, v uzavřeném prostoru je zejména Poldinka nešťastná. Původní plán, že se Poldinka vrátí zpátky do lokality a pro koťata najdeme nový domov, bohužel není možné realizovat, místo už není bezpečné. A tak i Poldinka bude muset hledat nový domov, což bude těžké. Je to sice hodná, ale nedůvěřivá kočička, není se co divit, má s lidmi zřejmě své zkušenosti. Zatím ale zůstává Poldinka v léčení – občas podivně chrčí a zatím nevíme, zda je to stresem, nebo zda se jedná o jiný problém. Dokud toto nevyřešíme, zůstává Poldinka v léčení a my pevně věříme, že ve vztahu k lidem ještě udělá pokrok.

24. 12. 2018
Poldinka hledá nový domov. Podařilo se nám dořešit to její chrčení, takže je zcela zdravá, FeLV a FIV negativní. Co se vztahu k lidem týče, drobné pokroky u nás udělala – sice se pořád ještě běží schovat do oblíbených skrýší, pokud si myslí, že jí chceme ublížit, ale ve skrýši se nechá i pohladit – někdy i povyleze a nechá se trochu pomazlit, někdy jí to moc příjemné není… Bude potřebovat ještě hodně času, ideální by bylo, kdyby v novém domově žila mazlivá a kontaktní kočička, od které by se Poldinka mohla učit…

23. 12. 2018
Poldinka děkuje za dárek, který získala ve vánoční akci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).