Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špejlík

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca srpen–září 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidná domácnost, jedináček, případně do společnosti další nedominantní kočičky či kocourka

Charakteristika: Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. A tak koťata putovala k nám. Špejlíkův zdravotní stav byl přiměřený místu nálezu – svrab, rýma, parazité, podvýživa. To se všechno podařilo vyléčit a Špejlík může hledat nový domov. Ale je to velmi křehká povaha, bude potřeba postupovat opatrně. Špejlík je zatím stále hodně nejistý, před rukou ještě pořád občas uhne, ale jinak sám vyhledává mazlení a pak vrní, vrní a vrní… Pořád potřebuje ujišťovat o tom, že je všechno v pořádku. Kočičí společnost nevyhledává, ale nedominantní kočička či kocourek by mu v novém domově mohli pomoci se zorientovat. Špejlík se zatím pořád ještě hledá, je to spíš individualista, ale to se může ještě změnit, až Špejlík trochu víc vyspěje. Možná, že se nakonec víc osmělí a bude z něj i lovec, ale je také možné, že už zůstane takto bázlivý a křehký. Je nutné počítat s oběma možnostmi.

Špejlík na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

20. 1. 2019
Špejlíka jsme společně se Špuntíkem a Žežulkou přebírali v pátek 18. 1. 2019 na akutní prosbu paní Jitky Pospíšilové – po odchytu někde v kravíně jí zůstala v autě tři koťata, která nemohla udat. Původně tedy měla být dvě, ale při převzetí jsme dostali třetí navíc jako prémii… Stav přiměřený místu nálezu – rýma, paraziti, kostnaté tělíčko, nadmuté bříško… Více info a fotek po vstupní prohlídce.

2. 2. 2019
Špejlík po dvou týdnech pobytu u nás udělal jisté pokroky, pokud se zdravotního stavu týče. Antibiotika na rýmu zabrala, všechna koťata už mají oči čisté a nepčíkají. Jsou odčervená, ouška vyčištěná (svrab kupodivu neměla), testovaná FeLV/FIV/giardie s negativním výsledkem. Jsou už přezubená, takže věk odhaduje pan doktor na víc, než činil prvotní odhad (cca říjen 2018). Co se Špejlíkova vztahu k lidem týče, byl od příjezdu bojovně naladěný, ale už se uklidnil. Stále se ještě moc bojí, ale nechá se pochovat a vrní, je vidět, že se mu to líbí. Ale bude si muset ještě zvykat. Jednou z něj bude mazlík, ale dá to ještě práci. Trochu nás stále trápí jeho „chabrusovitý“ vzhled, je ze všech koťat nejmenší a nejkřehčí. Ale atb zabrala a ostatní testy jsou negativní, takže doufáme, že je to jen výsledek podvýživy v raném věku a že to Špejlík dožene.

24. 2. 2019
Špejlík hledá nový domov. Je pořád hodně nejistý, bázlivý, nerozhodný – před lidskou rukou ještě také občas uhne, ale jeho potřeba se mazlit je tak silná, že už si často přijde pro pohlazení sám… Pak se mazlí jako o život, vrní, vrní a vrní. Jakoby z člověka čerpal jistotu, kterou sám ještě nemá. V kočičí partě je zatím nejistý a volného prostoru se taky zatím bojí. Máme ho tedy zatím v kleci,kde vidí na ostatní, na procházky ho pouštíme, ale musíme pomalu, pomalu, pomalu… Špejlík se totiž sám zatím ještě hledá, je stále nedospělý, kočičí partu nevyhledává, je to zatím individualista. Velmi křehké stvoření, které potřebuje pořád ujišťovat o tom, že je všechno v pořádku.

11. 5. 2019
Špejlík děkuje za dárek, který získal v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).