Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brioška

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: cca březen 2018
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: klidnější domácnost, do společnosti nedominantní kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu, do domku s bezpečným výběhem
Charakteristika: Brioška byla údajně se svým bratrem Dalamánkem v létě odchycena jako tříměsíční plaché kotě v Praze 9. Po sérii různých „mezipřistání“ v jiných depozitech dorazili k nám. Oba byli velmi vystresovaní, několik dnů vůbec nevylezli z boudičky… Ale postupně se přeci jen osmělili, Brioška o něco dříve než její bratr. Je mnohem odvážnější než Dalamánek – šmejdí po pokoji, k jídlu běží mezi prvními, občas si už přijde i pro pohlazení. Když ji něco vyleká, skončí ve své skrýši na skříni, ale to chce čas. Ve stabilní klidné domácnosti se určitě zabydlí a bude z ní naprosto pohodová kočička. Je chytrá, moc hodná, v kočičí partě společenská, nedominantní a přátelská. Hodí se do klidnější domácnosti, ideálně do společnosti nedominantní kočičky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu, do domku s bezpečným výběhem. Bohužel si těžko zvyká na vše nové, takže bude zpočátku zapotřebí hodně trpělivosti.
Brioška na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

8. 12. 2018
Brioška byla údajně se svým bratrem Dalamánkem v létě odchycena jako tříměsíční plaché kotě v Praze 9. Oba pobývali v depozitu, kde se je podařilo trochu vymazlit, ale bohužel tam nemohli déle zůstat. Byli přestěhováni do jiného depozita, tam se však majitelce „zapasovali“ do myčky tak, že ji musela nechat rozebrat, takže majitelku pochopitelně přešla chuť se zvířatům dále věnovat. Oba sourozenci skončili u nás, oba totálně v šoku. Zatím jsou v karanténě.

23. 12. 2018
Brioška děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

1. 1. 2019
Brioška hledá nový domov.

27. 4. 2019
Brioška našla nový domov. Na inzertním portále si ji vyhlédla mladá paní z Chrudimska – rodina přišla nedávno o černého kocourka a všem doma – včetně jejich fenečky – bylo doma bez kočičího parťáka smutno. Brioška dostala tedy šanci a první zprávy z nového domova jsou nadějné – snad se tedy Brioška brzy zabydlí. Zatím bude jen doma, ale časem bude k dispozici i zahrádka. Za prima domov pro Briošku velmi děkujeme!

3. 5. 2019
Brioška se z nového domova bohužel vrátila. Všechno vypadalo celkem ideálně, první zprávy z nového domova také odpovídaly situaci – Brioška prý vystoupila z přepravky, přivítala se s domácí fenečkou a všechno se jevilo v pohodě. Jenže pak se jí to nějak rozleželo v hlavě a majitelé hlásili, že se schovala za skříň, nejí a nekomunikuje. Majitelé se ji pokusili párkrát zpoza skříně vyndat, Brioška se nechala, ale klepala se strachy, a jakmile ji pustili, běžela zase zpátky do svého úkrytu. Po několika dnech takového stresu na obou stranách ztratili nervy i majitelé, a tak se Brioška vrátila. Pokusíme se pro ni najít nový domov, i když teď víme, že to bude náročnější – Brioška je hodná, ale vše nové ji děsí. Budeme muset vymyslet novou taktiku – v novém domově bude zřejmě potřeba jiná přátelská kočička, která Briošku vše „naučí“, a zároveň trpělivý majitel. Ideální by byla společná adopce s některým z našich dalších svěřenců.

11. 5. 2019
Brioška děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

8. 6. 2019
Brioška odjela do nového domova, jedná se o druhý pokus. Majitelé, kteří nedávno adoptovali Brioščina brášku Dalamánka, sice třetí kočičku neplánovali (v domácnosti kromě Dalamánka už žije i naše Madlenka), ale po nedávném návratu Briošky z nezdařeného umístění se rozhodli dát jí šanci v naději, že díky Dalamánkovi nebude nové prostředí pro Briošku tak úplně cizí… Série různých kalamit a komplikací u nás v azylu nakonec způsobila odklad dohodnutého převozu o pár týdnů, ale včera to konečně vyšlo. Brioška se začíná zabydlovat. Jestli Brioška, ultrakonzervativní kočička, nezvládne ani tento pokus, další umístění už riskovat nebudeme. Ale zatím pevně věříme, že Brioška pochopí…