Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dalamánek

DALAMÁNEK NAŠEL NOVÝ DOMOV 5. 1. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen/a: cca březen 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: 
Dalamánek na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

8. 12. 2018
Brioška byla údajně se svým bratrem Dalamánkem v létě odchycena jako tříměsíční plaché kotě v Praze 9. Oba pobývali v depozitu, kde se je podařilo trochu vymazlit, ale bohužel tam nemohli déle zůstat. Byli přestěhováni do jiného depozita, tam se však majitelce „zapasovali“ do myčky tak, že ji musela nechat rozebrat, takže majitelku pochopitelně přešla chuť se zvířatům dále věnovat. Oba sourozenci skončili u nás, oba totálně v šoku. Zatím jsou v karanténě.

29. 12. 2018
Dalamánek děkuje za dárek, který získal ve vánoční akci Kočičího přání (15. 12. 2018–5. 1. 2019).

1. 1. 2019
Dalamánek může odjet do nového domova – a má kam:-) „Nahradí“ našeho Vrtáka (Vocílku), který v novém domově zemřel na selhání ledvin. První dny po příjezdu k nám byl Dalamánek v dosti velkém stresu. Schovával se, při pokusu o kontakt hlasitě naříkal a panikařil. Spustila se mu vodnatá rýma – naštěstí opravdu jen v důsledku stresu – jak přišla, tak asi po týdnu zase odešla. K postupnému uklidnění pomohla Dalamánkovi hlavně sestra Brioška, která nás vzala „na milost“ dříve než on. Dnes už se Dalamánek nechá nejen vidět, ale i mazlit. Běhá k jídlu, šmejdí po chatičce a zkoumá se zájmem vše, co potká:-). Zvládli jsme dokonce už i kastraci, při té příležitosti byl testován FeLV/FIV s negativním výsledkem. Už cca deset dnů jsou Dalamánek s Brioškou společně s ostatními kočičkami. To Dalamánkovi také hodně prospělo. Je naprosto společenský, nedominantní, přátelský. Zatím je ještě pořád hodně lekavý, občas zpanikaří, ale zabydluje se dobře. Je vidět, že když bude mít stabilní a klidné prostředí, bude z něj hodný a vděčný kocourek.

5. 1. 2019
Dalamánek odjel do nového domova. Měl by dělat kočičího společníka naší bývalé svěřenkyni Madle, poté, co ji opustil ubohý Vrták (Vocílka). Dalamánek se v posledních dnech u nás docela osmělil a vyrážel i mezi lidi, hezky zapadl do party a hrál si a nechal se už občas i pohladit. Báli jsme se, aby novém domově nepodlehl takovému stresu, jako když dorazil k nám, ale podle prvních zpráv se situace vyvíjí slibně. Teď už tedy jen zbývá, aby Dalamánka vzala do party Madlenka… Za prima domov pro Dalamánka velmi děkujeme!