Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josefínka

JOSEFÍNKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 2. 12. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca květen 2018
Kastrovaný/a?: ano 28. 10. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne 
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do společnosti jiné kočičky podobného věku a temperamentu, ideálně s některým naším dalším kotětem,  k hodnému pejskovi
Charakteristika: Poldinka a její dvě koťata Josefínka a Permoník pocházejí z kladenského sídliště. Poldinka tam podle nálezců žila, či spíše přežívala, již několik let. Pravidelně rodila koťata, která se taktéž pravidelně stávala obětí aut, psů a kun. Až Josefínka a Permoník měli štěstí – hodní lidé plachou Poldinku a její dvě zbylá koťata (další dvě koťata zmizela neznámo kam) odchytili a poskytli jim dočasný azyl. K nám se celá rodina dostala 15. 8. 2018 a kromě odblešení a odčervení nás čekal poměrně těžký úkol – obě koťata, potomky plaché Poldinky, socializovat tak, aby si zvykla na život v lidské společnosti, protože Poldinka je zcela v souladu se svými zkušenostmi učila s lidem spíše vyhýbat. Naštěstí po začlenění mezi ostatní kočky a hlavně mezi Sabinčina důvěřivá a přátelská koťata se vztah obou koťat k lidem začal postupně měnit k lepšímu. Josefínce zůstala po původní výchově jen lekavost a nedůvěřivost. Nerada se nechává chytit, ale když už se podaří, je zřejmé, že kontakt s lidskou rukou je jí příjemný. Rozhodně je ale třeba počítat s tím, že v novém domově si bude zvykat déle. Její nedůvěřivost vůči lidem ale může být i výhodou – rozhodně ji nikdo kvůli atraktivní barvě kožíšku neukradne:-) Nový domov s bezpečným výběhem je nutností, velmi ji to táhne ven. Je to nedominantní kočička, hodí se do domácnosti, kde už nějaká kočička žije. Zvládne i hodného pejska. Nedoporučujeme ji k dětem, ani do rušnější domácnosti – špatně snáší hluk.
Josefínka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

11. 11. 2018
Josefínka je stále u nás. Ne že by o ni nebyl zájem – její zajímavě zbarvený dlouhý kožíšek přilákal několik zájemců, ovšem ne vždy s čestnými úmysly. Protože samozřejmě nechceme, aby skončila jako továrna na koťata, přikročili jsme ke kastraci. Je to lepší i pro Josefínku, s nástupem puberty opět trochu zdivočela. Podle informací nálezců je otcem Josefínky a Permoníka čistokrevný kocour plemene ragdoll, kterého jeho majitelé pouštějí volně do kladenských ulic, zřejmě s cílem oživit krev tamější kočičí populace… Zatímco Permoník zdědil fyzickou podobu po mamince, povahu má po tatínkovi, je to neskutečný mazel. S Josefínkou je to naopak – po tatínkovi zdědila atraktivní kožíšek, ale povahu má po mamince – je sice hodná, ale lekavá a nedůvěřivá. Hodně ji to táne ven, nový majitel bude muset zajistit, aby při aklimatizaci v novém domově neutekla – už by se nenechala chytit. Těžko se chytá. Když už ji ulovíme, je to mazlík a kontakt s lidskou rukou se jí líbí, ale ten „odchyt“ je prostě zatím problém.

2. 12. 2018
Permoník našel nový společný domov se svou sestrou Josefínkou. Budou žít se svou novou rodinou v usedlosti kousek od Chrudimi. Zatím budou jen v domě – s ohledem na Josefínčinu lekavost a plachost bude asi adaptace trvat déle, ale věříme, že časem se i Josefínka zklidní natolik, že bude moct běhat i venku. Za prima společný domov pro Josefínku a Permoníka děkujeme.