Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krteček

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozen/a: 3. 5. 2018
Kastrovaný/a?: ano, 28. 10. 2018
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se svojí maminkou Sabinkou nebo s některým ze svých bratrů
Charakteristika: Krteček a její bratři Bumbác, Špion a Žolík jsou potomci kočičky Sabinky, která s k nám dostala ve vysokém stupni březosti. Tři dny po příjezdu porodila Sabinka čtyři koťátka, a i když začátky byly složité a měli jsme obavy, že ne všechna koťátka jsou natolik silná, aby přežila, nakonec vše dobře dopadlo a všichni mohou hledat nový domov. Krteček je jediná holčička ve vrhu, nejmenší, ale rozhodně nejaktivnější a nejodvážnější. Zdravá, mazlivá, zvědavá, společenská. A stále hodně fixovaná na maminku Sabinku, takže společné umístění by bylo ideální. Stejně tak může odejít do nového domova i s některým ze svých bratrů. Zapadne ale i do jakékoliv kočičí party, sama ale být nemůže, strádala by. Je také jasné, že časem bude vyžadovat výběh ven, na bezpečnou zahrádku, to je zřejmě dědictví po mamince.
Krteček na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

9. 6. 2018
Tak pomalu nastává čas, abychom čtyřem koťátkům naší Sabinky vytvořili vlastní profily. Máme už i pořádné fotky, portréty, takže proč ne:-) Koťátka naštěstí prospívají, Krteček, jako jediná holčička z celého vrhu, je maminčin mazánek, ale také pěkný raubíř a provokatér.

12. 8. 2018
Krteček hledá nový domov.

11. 11. 2018
Krteček stále nenalezla nový domov, ale nevadí, u nás jí nic nechybí a jednou se dočká:-) Už má za sebou i kastraci, letošní teplé počasí způsobilo, že sexuální pudy se prostě objevily dříve:-) Ale kastrace proběhla bez problémů, na rozdíl od přezubování, které Krtečka (i nás) dost potrápilo. Ale to už je pryč, Krteček je zcela zdravá, hravá, mazlivá kočička, která je stále hodně fixovaná na svou maminku Sabinku, nicméně zvykne si i v jiné kočičí společnosti.

17. 11. 2018
Dnes našla nový domov i Krteček. Bude navíc slavit narozeniny se svou paničkou, neboť se narodily ve stejný den:-) V domácnosti už – kromě jiného – žijí naši bývalí svěřenci Cipísek (Pantoflíček), Hedvika a Sasanka. Velký kolektiv bude Krtečkovi vyhovovat. Za její adopci děkujeme. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

23. 11. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Dobrý den Laďko, zdravím Vás a nepřestávám obdivovat, jste zlatá a Jaroušek taky. Jsem moc ráda, že to celé zvládá, i když je to na dlouho… U nás začíná být fakt veselo:-) Krtečka si všimla svého obrazu v zrcadle za škrábadlem (tam totiž tráví nejvíc času) a začala se sebou bojovat, bouchá do zrcadla tlapičkami nebo škrábe. Cipísek jí zbožně pozoruje, Mikeš i Sasanka si s ní chtějí hrát (Krtečka je zatím opatrná…)a Heduše jen tak okukuje, ale nijak neubližuje, neútočí. Dnes ráno už papala Krtečka z mističky, kterou jsem dala ne na škrábadlo ale na zem, nebylo to ještě vedle ostatních, ale u škrábadla, ale i to je pokrok. Prostě mi dělají radost:-) Tak se zatím mějte co nejlíp to jen půjde a držte se. L. Š.

21. 11. 2018 jsme dostali první e-mail a fotografii z nového domova.
Laďko, u nás je to snad opravdu na hezké cestě (když pominu, že nám Matyášek označkoval peřiny a prostěradlo, asi je pátá kočka na teriéra moc:-(), snad mi to odpustí… Jinak je ale na Krtečku moc hodný, pokud teda zrovna Krtečka někam neběží, to bere jako signál k zábavě, všichni ostatní už to znají, jen Krtečka je z toho zatím vykulená. Vstávám zhruba o hodinu dřív, abychom zvládli pomazlení a krmení, dnes to bylo poprvé tak, že na mě Krtečka mňoukala připravená na škrábadle, že chce jíst, pak zase, že napít… Hurá!!! Cipísek je z Krtečky totálně nadšený, už neví, jak se jí vetřít do přízně… Mikeš zas včera začal pusinkovat i Sasanku a s hračkami vyvádějí všichni jako koťátka, Heduška bude asi naštvaná, ale neubližuje a Krtečka je ještě malinko vyplašená, ale rozhodně se neschovává a mazlí se a vrní… Chce to čas, věřím, že z nich budou kamarádi… Laďko, držte se, myslím na Vás a všechny v Kocourkově. L.