Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lotynka

LOTYNKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 10. 2. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano, 16. 2. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, nemá zuby
Podmínky: ideálně do kočičí společnosti, domek s bezpečným výběhem
Charakteristika: Lotynka se narodila v chatové osadě na Bohdalci, její maminku a sourozence se někomu podařilo otrávit. Lotynka přežila, patronát nad ní převzala stará paní, která žila v jedné z chatek. Ta se postarala o přístřeší a levné granule˜… Pak ale zemřela a příbuzní Lotynku vyhodili na mráz. A tak skončila u nás. Kvůli plísni si dost dlouho pobyla v karanténní kleci, ale teď už je v pořádku, krásná, heboučká a sametová… ale bude potřebovat hodně času, aby se zabydlela. Není divu, bude to její první domov v životě, na vše si bude muset zvykat. V novém domově by jí určitě pomohla přítomnost přítulné domácí kočičky či kocourka, kteří by ji provedli a naučili vše důležité, ale není to podmínkou. Krom toho má Lotynka kočičí společnost ráda, když jsme ji konečně pustili z karantény, bylo vidět, že jí kočičí společnost chyběla. Co se vztahu k lidem týče, je zatím hodně opatrná, o kontakt s lidskou rukou zatím nestojí. Ovšem ráda pozoruje, co se kolem ní děje, jen se zatím ještě hodně bojí. Nekouše, neškrábe, jen se prostě moc bojí… Je to spořádaná a čistotná kočička, která uvítá i bezpečný výběh. 
Lotynka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

28. 1. 2016
Lotynka je u nás od 27. 1. 2016, ovšem na pobyt u nás čekala několik měsíců… Nejdřív se ji nedařilo chytit, pak na nějakou dobu zmizela, povedlo se prostě až nyní. Lotynka se narodila v chatové osadě na Bohdalci, její maminku (která se v lokalitě kdysi objevila) a sourozence se někomu podařilo otrávit, Lotynka jako jediná přežila. Poslední dobou nad ní převzala patronát devadesátiletá paní, která žila v jedné z chatek. Paní poskytla Lotynce to základní – přístřeší, občas nějakou šlichtu, levné granule… Nedávno ale dorazila zpráva, že stará paní zemřela a příbuzní Lotynku vyhodili na mráz. Bylo potřeba jednat, a tak je u nás. Její zdravotní stav není dobrý, trápí ji silná rýma, místy má zcela vylysanou srst, zřejmě alergie na parazity. A samozřejmě je ve stresu. Takže začneme s léčením.

19. 2. 2016
Lotynka je po kastraci, zákrok proběhl bez komplikací. Také strupy způsobené alergií na parazity se hojí a lysiny zarůstají. Až Lotynka jednou opustí pelíšek, který dostala a ze kterého odmítá vylézt, protože je v něm teploučko, uvidíme všichni, jaká krásná mladá dáma se z ní stala… Bohužel má ale ještě zvětšené uzliny, takže dostává antibiotika a zůstává v léčení.

23. 4. 2016
Lotynka stále zůstává v karanténní kleci… Když jsme doléčili rýmu, vypadalo to, že Lotynka bude moci konečně ven mezi ostatní. Jenže u Lotynky se objevila plíseň – jedno větší ložisko za ouškem a pár menších přímo na čumáčku. Lotynku jsme proto nechali léčebně očkovat vakcínou Biofel M (tj. 3 x) a současně jsme to, co se dalo, mazali mastí. Bohužel, nestačilo to – Lotynka si nevytvořila imunitu a plíseň úplně nezmizela. Takže musel nastoupit Itrafungol, což je léčebná kúra na 5 týdnů. A tak je Lotynka stále v karanténní kleci – bohužel to nejde jinak – je tak plachá, že odchytávat ji někdy i vícekrát denně kvůli léčebným procedurám by byl ve volném prostoru nadlidský výkon. Teď nám zbývá z celé pětitýdenní léčby už jen týden, doufáme, že se Lotynka konečně dočká volného prostoru.

6. 5. 2016
Tak Lotynka je konečně na svobodě, tzn. pohybuje se volně mimo karanténní klec. A hledá nový domov.

14. 5. 2017
Po roce aktualizujeme Lotynčino fotoalbum… Nic moc se nezměnilo, Lotynka je stále u nás, zdravá. Jen nedávno přišla o všechny zuby, což v jejím věku není zrovna výhra, ale nedalo se nic dělat – zápach z tlamičky sílil, takže jsme jeli na veterinu s tím, že přijde o nějaký ten zub, ale ukázalo se, že bude potřeba vytrhat všechny. Následek jejího nepříliš šťastného startu do života. Ale s tím se dá žít, i třeba Ivan od nás odjížděl do nového domova bez jediného zubu a jak se mu daří:-) Snad i Lotynka bude mít štěstí a najde novou rodinu, je to ještě mladá kočička a zasloužila by si nový domov, kde by mohla volně chodit ven a zároveň měla vždy připraveno něco k snědku.

25. 12. 2017
Lotynka děkuje za dárky, které dostala v rámci vánočního Kočičího přání (15. 12. 2017–6. 1. 2018).

10. 2. 2018
Po více než dvou letech strávených u nás v azylu našla Lotynka nový domov. U nás si zvykla, náš azyl pro ni byl domovem. Za poslední rok udělala obrovský pokrok, co se vztahu k lidem týče – dokáže přijít na zavolání, klidně se nechá ležící na zemi překročit, nechá se vidět a rozkošnicky se vyvalí jen pár centimetrů od nás. Ale o kontakt nestojí a lidské ruky se pořád bojí. A tak uvidíme, jak si poradí v novém domově. Jela totiž na známou adresu – tam, kde bydlí Albatros a Ivan. Za adopci moc děkujeme a věříme, že Lotynka si v novém domově brzy zvykne. 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

18. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Milá Laďko a všichni Kocourkovští, Lotynka je u nás týden a začíná dělat pokroky. Zatímco zpočátku trávila většinu času nejlépe schovaná tak, abychom ji nikdy nenašli, tak dneska si už chodila během dne na výšlapy i po schodech do podkroví. V týdnu to byly pátrací relace…schovku za pračkou jsme odhalili rychle, pak následovaly skříně. Zřejmě umí pacičkou dveře od skříně šikovně otevřít… a tak jednou byla ve skříni v krabici, kde jsou tašky na nákupy, pak mezi Jirkovými mikinami a nebo u Štěpánky vyhodila ven krabici se spodním prádlem a nastěhovala se místo něho:-) Teď si s Ivanem čumáčkovali u mističky s vodou. A Mača ji miluje. A už pochopil, že na ni nesmí spěchat, že k princeznám se nečuchá a musí být opatrný. I Albuška je úplně v klidu, vůbec po Lotynce nevyjíždí, tady vůbec problém nebude. Jen se mi zdá, že málo papá, ale snad to bude jen dočasně a nebo možná jí nejen ze své mističky, ale v noci, když ji nevidíme a přemisťuje se, tak si třeba něco lupne od ostatních.  Tak mám z jejích dnešních výletů radost a moc Vás všechny zdravíme. P.

12. 2. 2018 jsme dostali další e-mail z nového domova.
Milá Laďko, zdravím jen v rychlosti, Lotynka se aktuálně usídlila jako každá naše nově příchozí kočička v koupelně. Možná že je to klidná místnost nebo jim nějak voní sprchový kout a umývadlo… tam se vždycky všichni rádi motají dodnes. Lotynka se upelíškovala na koši s prádlem, který je na pračce, přesně tak tam líhávala i Albatros i Ivánek i Štístko a Mačička. A občas si tam i teď ještě někdy zalezou. V koupelně má svoje mističky, takže je i pro mě přehlednější, že vidím, jak a co jí. Zatím jí jen trošku, ale na záchůdek chodí, takže snad je vše v pořádku. Chodí ji navštěvovat Ivánek i Mača. Mača se asi zamiloval, rád by u ní byl pořád, ale je to divoch, tak ho musím krotit, aby měla trochu klidu. Jinak si během dne bydlí taky v plyšové kukani na zemi a nebo v poličce na ručníky. Odpoledne byla na průzkumu v obýváku, ale nakonec si zalezla taky do kukaně.  Vyprávím jí, že na jaře bude moct běhat venku na zahradě, snad se jí tam bude líbit. A kdyby ne, tak nikam nemusí:-) Moc zdravíme. P.

10. 2. 2018, ještě v den odjezdu do nového domova, jsme na Facebooku našli první fotografie a vzkaz.
Tak jsme doma. Lotynka hned za gauč, ale stihnul ji přivítat Ivánek, asi se upamatoval, protože je za gaučem taky. Pak vylezl, ale nechtěl nám nic říct:), ale byli tam spolu úplně potichu. Kačenka musí socializovat každého příchozího. To dělá i lidem. A Jirka taky:) Teď je druhá schůzka s Ivánkem pod gaučem. Zase už tam jsou čtvrt hodiny. Tak snad to půjde. Je hodná, žádná křeč. Už se prošla a prozkoumala obývák, no a zatím asi bude s Ivanem bydlet pod gaučem. Alba vlezla do tašky, kde našla Lotynčiny granule. Už se do nich sápala. Musela jsem jim trochu dát, jinak by nám moc vynadala:)