Jdi na obsah Jdi na menu
 


Márinka

MÁRINKA NAŠLA NOVÝ DOMOV 13. 6. 2019 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 5 let
Kastrovaný/á?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, buď jako jedináček, nebo do společnosti nedominantní kočičky či kocourka
Charakteristika: Márinku jsme přebírali na základě žádosti krmiček z Prahy 3 – Jarova. Objevila se asi před třemi týdny na tamějším krmném místě, kde dostávají jídlo plaché kočky z lokality. Byla sice opatrná a lekavá, ale nechala se pohladit a bylo vidět, že není žádný plašan, že naopak o kontakt s lidmi stojí. Na ulici se ocitla zřejmě teprve nedávno a na krmné místo se musela přidat v nejvyšší nouzi. Krmičky zajistily odchyt a Márinka skončila u nás. Je to nesmírně vděčné a mazlivé stvoření. Je moc spokojená, že má u nás bezpečné zázemí a plnou misku – umí si toho vážit. Podle krmiček má jít o původně bytovou kočičku, ale podle nás příliš toužebně zírá do zahrady, než aby byla zvyklá žít jen v bytě. Každopádně domov už určitě dříve měla, lhostejno, zda v bytě či domku s výběhem. Teď ho nemá a my se pokusíme jí ho najít. Márinka je moc mazlivá, vítací, věčně hladová, vděčná. Nechá se snadno ošetřovat, čistit ouška, je klidná, nic neničí. Ideální do domku s bezpečným výběhem, buď jako jedináček, nebo do společnosti nedominantní kočičky či kocourka.
Márinka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

19. 3. 2019
Márinku jsme přebírali 17. 3. 2019 na základě žádosti krmiček z Prahy 3 – Jarova. Objevila se asi před třemi týdny na tamějším krmném místě, kde dostávají jídlo plaché kočky z lokality. Byla sice opatrná a lekavá, ale nechala se pohladit a bylo vidět, že není žádný plašan, že naopak o kontakt s lidmi stojí. Na ulici se ocitla zřejmě teprve nedávno a na krmné místo se musela přidat v nejvyšší nouzi. Krmičky zjistily, že by se mělo jednat o původně bytovou kočičku, kterou její majitelka z nějakého důvodu vyhodila z bytu na ulici. Kočičky prý byly tři, ale po těch dalších dvou prý zatím v místě není ani stopa. Márinka sedávala poctivě každý večer pod keřem poblíž krmného místa, čekala na jídlo, na pohlazení a hlavně na soucitnou duši. Měla štěstí, dočkala se. Krmičky zorganizovaly odchyt a předání k nám do azylu. My ji dáme trochu do kupy a najdeme pro ni nový pořádný domov. Vstupní prohlídka na veterině nás teprve čeká, zatím je zřejmé, že má Márinka rýmu, občas nějaké to klíště, ale jinak se jeví v docela slušné kondici. Jestli je kastrovaná, to netušíme. Je hodná, spořádaná, čistotná. A velmi, opravdu velmi mazlivá. Hned jak se objevíme, vybíhá z boudičky, ducá hlavou do ruky, motá se kolem nohy, koníčkuje a vrní blahem. Je vděčná a šťastná, že už nemusí nikde žebrat.

7. 4. 2019
Márinka hledá nový domov.

11. 5. 2019
Márinka děkuje za dárek, který získala v jarním Kočičím přání (5.–20. 5. 2019).

13. 6. 2019
Márinka odjela do nového domova. Bude žít jako kočičí jedináček (což jí bude nejvíc vyhovovat) v Jičíně v rodinném domku s prima páníčky, kteří bohužel nedávno o svou kočičku přišli a bez kočičky to doma nebylo ono. Márinka dostala šanci a už se začíná zabydlovat. Za prima domov pro Márinku velmi děkujeme! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

4. 7. 2019 jsme na Facebooku našli první zprávu a foto z nového domova.
Hezký pozdrav z Jičína. Všechno je v pořádku. JP