Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pan Stříbrný (Sam)

PAN STŘÍBRNÝ NAŠEL NOVÝ DOMOV 22. 9. 2018 (podrobnosti níže).

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Narozen: duben 2017
Kastrovaný/a?: ano, 23. 6. 2018
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, jako jedináček i do kočičí společnosti, případně i hodného pejska
Charakteristika: Pan Stříbrný s k nám dorazil se svým bratrem Panem Zlatým. Od narození žili společně se svou maminkou a se svou lidskou rodinou v rodinném domě v Kolíně. Do domu sice nesměli, ale měli k dispozici sklep, kůlnu a zahradu. Tam vyrostli, tam byli šťastní a spokojení. Dům ale na jaře za poměrně dramatických okolností vyhořel, lidé se museli odstěhovat a kočičky si s sebou vzít nemohli. A tak oba bratři skončili u nás, a dokonce poměrně rychle našli nový domov. Ale umístění se nevydařilo a zatím se z něj vrátil jen pan Stříbrný, ale nic nebrání tomu, aby mohl znovu hledat nový domov. Je to moc milý a pohodový kocourek, samostatný a přizpůsobivý, užívá si toho, co momentálně má. Může bydlet jako kočičí jedináček, ale i v kočičí společnosti, snese i hodného pejska. Je však zvyklý na volný výběh, proto je bezpečná zahrádka či podobné zařízení v novém domově podmínkou. FeLV a FIV negativní.
Pan Stříbrný na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

27. 6. 2018
Pan Stříbrný u nás pobývá od soboty 23. 6.2018 společně s bratrem Panem Zlatým. Od narození žili společně se svou maminkou a se svou lidskou rodinou v rodinném domě v Kolíně. Do domu sice nesměli, ale měli k dispozici sklep, kůlnu a zahradu. Tam vyrostli, tam byli šťastní a spokojení. Dům ale na jaře za poměrně dramatických okolností vyhořel, lidé se museli odstěhovat a kočičky si s sebou vzít nemohli. Dva bratry jsme tedy přebrali my, kočičku, jejich maminku, s zatím nepodařilo odchytit, ale počítáme i s ní – dorazí prostě později. Vstupní prohlídku jsme absolvovali rovnou cestou z Kolína, a protože zdravotní stav byl dobrý, pan doktor rovnou přistoupil ke kastraci. Nyní se zotavují. Oba bratři jsou zatím dosti lekaví, ale velmi způsobní, čistotní, hodní a mazliví kocourci. Ta jejich lekavost je pochopitelná, po tom všem, co mají za sebou… U nás jsou zatím většinu času schovaní, ale rádi se nechají pochovat i pohladit, o lidskou společnost stojí.

29. 6. 2018
Pan Stříbrný a Pan Zlatý odjeli spolu do nového domova. Seběhlo se to narychlo – minulou neděli u nás byli zájemci podívat se na Čiperku – byli připraveni dát domov naší největší plašance. Podmínky na místě ideální, tzn. prostor, volnost, svoboda s plnou penzí. Bohužel jsme ale nevymysleli, jak v rámci daných dispozic v novém bydlišti zajistit její bezpečné zabydlení. Tak jsme se zašli podívat i na kocourky a bylo rozhodnuto:-) V pátek si pro ně nová panička přijela a už se zabydlují. Za prima domov pro oba brášky velmi děkujeme.

8. 8. 2018
Pan Stříbrný (v novém domově Milošek) se nám vrátil zpátky. Bohužel jen Pan Stříbrný, jeho bratr Pan Zlatý je nezvěstný:-( V novém domově se měli zabydlet v sedlovně na usedlosti s koňmi. K dispozici obrovské pozemky, louky, remízky… Jenže dva dny po umístění vyběhl Pan Zlatý ze sedlovny. Hned ten večer jsem dovezla původní paní majitelku z Kolína, snažili jsme se kocourka najít, ale bylo to marné. Byl asi dost vystresovaný, schoval se někam do křoví a nevylez. Jídlo, které majitelé dávali k sedlovně, ale každý den mizelo. Doufali jsme, že až se zabydlí Pan Stříbrný, že se kocourci najdou. Jenže – po dvou týdnech v sedlovně, kdy Pan Stříbrný majitele vítal, mazlil se, motal se kolem nohou, nechal se chovat, prostě vypadal jako socializovaný kocourek, mu majitelé otevřeli dveře, aby se začal rozkoukávat i po okolí. Pár hodin se motal okolo usedlosti, pak vyrazil přes pole směrem k vesnici a tři týdny ho nikdo neviděl. Jídlo, které dávali majitelé do sedlovny, ale pravidelně mizelo. Jinak žádná stopa – ani po jednom z brášků. Až v noci ze 7. na 8. 8. se ale podařilo majitelům v sedlovně Pana Stříbrného načapat, když se šel najíst. A druhý den nám ho dovezli zpět do depozita, protože psychicky nevydrželi… Pan Stříbrný byl v naprosté pohodě, asi si užíval venkovní svobody – ve dne někde zašitý, v noci ve svém živlu. Kéž by v podobném duchu tam někde v okolí fungoval i Pan Zlatý – toho se ale dosud nepodařilo objevit. Majitelé stále krmí na stejném místě a my doufáme, že i on se objeví… Mezitím ale může Pan Stříbrný hledat nový domov, dosavadní majitele tento útěk vyděsil natolik, že se rozhodli ho vrátit

22. 9. 2018
Pan Stříbrný dnes odjel do nového domova. Je to jeho druhá šance, snad to tentokrát vyjde. Na inzertním portále padl do oka manželům z obce nedaleko Třebíče. Bude žít v rodinném domku se zahradou, ve společnosti dalšího kocourka a dvou pejsků. Za nový domov pro Pana Stříbrného děkujeme!  
 

Z NOVÉHO DOMOVA II (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

26. 9. 208 jsme e-mailem dostali další fotografie z nového domova (viz fotoalbum).

22. 9. 2018, ještě v den umístění, jsme dostali krátký e-mail a fotografii z nového domova.
A jak se nechal mazlit!!! 
 

Z NOVÉHO DOMOVA I (zprávy jsou řazeny od nejstarších po nejnovější)

13. 7. 2018 jsme dostali e-mail a fotografii z nového domova.
Dobrý den, paní Cetlová, tak nastal den D, Miloškovi už jsem otevřela dvířka (zatím úplně, aby je nemusel tlačit hlavou) a Milošek se procházel po zahrádce, očichával, vrněl, vždy za mnou na přivolání přišel se pomazlit. Chvilku jsem ho nechala prozkoumávat okolí a pak když přišel na pomazlení, zase jsem ho zavřela do sedlovny. Za hodinu jsem ho zase vypustila a nechala ho šmejdit po okolí a pak asi po čtvrt hodině zase zavřela. U těch začátků bych si tak nějak chtěla být, aby mě měl na blízku a cítil se bezpečně. Odpoledne mu zkusím otevřít dvířka a už odejít někam dál, ale myslím, že máme vyhráno, že už je Milošek „doma“, cítí se tu dobře a bude se vracet. O Zrzkovi bohužel žádné zprávy. Žrádlo přes noc stále mizí, ale netuším, jestli je to Zrzek nebo jiný strávník… Zase se ozvu jak pokračujeme, ale myslím, že vše půjde dobře. Mějte se hezky! MK