Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cecilka

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Narozena: cca červen 2018
Kastrovaný/a?: ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne 
Podmínky: do společnosti přiměřeně staré a temperamentní kočičky či kocourka, ideálně s bratrem Čestmírem, byt nebo domek s bezpečným výběhem

Charakteristika: Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak koťátka skončila u nás. Prošla bez problémů přijímací karanténou, takže mohou hledat nový domov. Svou původní plachost naštěstí ztratila, Cecilka je sice o něco zdrženlivější než její bratr Čestmír, ale i tak je to velmi hodná, čistotná, mazlivá a zvědavá kočička. Společné umístění s bratrem Čestmírem by bylo ideální, jsou na sebe zvyklí, ale není podmínkou. Nicméně i tak bude Cecilka potřebovat kočičí společnost – není zvyklá být sama. Cecilka zvládne domek s bezpečným výběhem i byt.

Cecilka na Facebooku
 

CHRONOLOGICKY

​14. 10. 2018
Čestmír se svou sestřičkou Cecilkou patří k nekonečnému zástupu nechtěných koťat, jejichž rodiče odmítají jejich majitelé kastrovat. Ale o potomky svých koček se také nechtějí starat, a tak se jich bezcitně zbavují. Čestmír s Cecilkou se tak ocitli na zahradě jedné z chat v chatové osadě nedaleko Benešova. Někdo je prostě přes plot vyklepal z krabice a odjel. Než stačili majitelé chaty zareagovat, auto bylo pryč… Majitelé chaty se obrátili na nás, a tak jsou koťata od 9. 10. 2018 u nás, i když z kapacitních důvodů si odbydou karanténu v jednom z našich „náhradních“ depozit. Obě koťata byla zpočátku hodně vyplašená, ale už si zvykají. Nejsou evidentně zvyklá na lidskou pozornost, původní „majitel“ se s nimi asi v pravém (a ani v přeneseném) smyslu slova moc nemazlil. Ale oba jsou krotcí, jsou hodní, nesyčí, nešermují kolem sebe – a když si je člověk vezme do náruče, za chviličku se uklidní a předou. Než budou moci odejít do nového domova, budou z nich mazlíci. To ovšem bude chvíli trvat, nyní je čeká karanténa.

4. 11. 2018
Cecilka hledá nový domov.

10. 11. 2018
Cecilku musíme dočasně stáhnout z nabídky zpět do léčení. Objevil se u ní zánět močových cest, zřejmě bakteriálního původu – naštěstí zachyceno včas. Teď má před sebou týdenní terapii antibiotiky, 16. 11. 2018 máme kontrolu na veterině, tak uvidíme.