Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milánek

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kocour
Věk: cca 5 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: 

Milánek na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

​7. 7. 2018
Milánek je nalezenec z obce Horní Jirny. Paní, která ho tam viděla sedět pod autem, se poptávala po jeho majiteli a zjistila, že žádného majitele nemá, že prý už tam takhle živoří asi tři týdny a nenechá se vyhnat. Kocourek sice není v tak zoufalém stavu, v jakém k nám dorazila Křížalka, ale evidentně je už pár týdnů na ulici, má silnou rýmu, výživový stav žádná sláva, parazité všude, kam se podíváme… ztracený, celý zarýmovaný, výživový stav nic moc… Nálezkyně ho tedy včera dopravila k nám a Milánek je v karanténě. Má rýmu, sípavě dýchá, frká nudle na všechny strany, ale jinak se má k světu. Dostal zatím Bravecto a co nejdříve začneme s antibiotiky.

10. 8. 2018
Milánkův zdravotní stav se od příjezdu dost zkomplikoval. Když přijel, vypadal celkem obstojně. Byl evidentně dosti anemický, vysátý od blech. Srst vykazovala všechny známky napadení plísní, což ostatně potvrdil i test, který jsme nechali udělat na vstupní prohlídce u našeho pana doktora. To všechno ale nemuselo ještě znamenat žádné drama, a to ani v kombinaci s celotělovým svrabem, který si Milánek také přinesl. Jenže Milánek reagoval velmi netypicky na všechny procedury a během pár dnů se nám pěkně „vybavil“ (viz fota). Po odběru krve Milánkova tlapka otekla a velmi krvácela. Do druhého dne otok sice splaskl, ale tlapka zůstala rudá a srst komplet slezla. Během několika dnů vylysaly a zarudly i ostatní tlapky. Další zanícené lysiny se vynořily na hlavě, za krkem, na hřbetě, na břiše, ocas skoro holý… V tlamičce a zřejmě i v nose bolestivé léze. Milánkovi tedy byla nasazena poměrně drastická kombinace léků – po opakované aplikaci přípravku proti svrabu užívá v souběhu Itrafungol na plíseň, antibiotika a kortikoidy. Teprve v této kombinaci se začaly rudé zanícené léze zklidňovat. Zátěž z užívání tolika léků se snažíme kompenzovat kvalitní stravou a přírodními doplňky stravy. Srst pravděpodobně ještě hodně vylysá, ale to je detail. Hlavně aby se zahojila kůže, která je teď v naprosto katastrofálním stavu. Milánkovo uzdravení tedy bude ještě nějakou chvíli trvat, ale Milánek je vzorný pacient. Dobrá zpráva ale je, že krevní testy nedopadly až tak špatně. Milánek je FeLV i FIV negativní a všechny ostatní hodnoty vyšly přiměřené okolnostem. Zuby jsou také celkem v pořádku, navíc se ukázalo, že Milánek už byl v minulosti kastrovaný. Předpokládáme, že Milánek byl tedy kdysi domácím kocourkem a pobyt venku mu rozhodně nesvědčil. Proč a jak ale skončil na ulici, to můžeme jen hádat…

22. 9. 2018
Milánek stále zůtává v léčení. Jeho zdravotní stav se dosud vyvíjel kolísavě a velmi divoce. Jeho kůže je jedna velká pohroma – celotělově. Je projevem autoimunitního selhání metabolismu, které mu brání reagovat na léčbu tak, jak bychom si přáli. S plísní už se Milánek popral, se svrabem taky. Ale on se pere i sám se sebou. Vše bezpochyby odstartoval velký stres, když se kdysi z tepla domova ocitl na ulici. Teď už se sice ve stresu nejeví, je vděčný i za karanténu, ale jeho tělo dostalo zabrat. Milánek měl v průběhu pobytu u nás pár opravdu kritických momentů, kdy jsme se skutečně domnívali, že to nikdo z nás nezvládne. Posledních deset dnů ale vypadá nadějně, po dávkách antibiotik a kortikoidů už nesedí skrčený na skříni, ale šmejdí po pokoji, šplhá na ochozy, běhá vítat a skřehotá při tom jak havran. Baští hezky, tlamička sice ještě bolí, ale snídani, oběd i večeři zvládne Milánek slupnout jak malinu:) Nechceme nic zakřiknout, jeho křehké tělíčko může reagovat kdykoliv jakkoliv, ale také chceme věřit, že nejhorší máme za sebou. Strupy se hojí, srst dorůstá, Milánek je akční a zajímá se živě o okolí. Tak snad mu to vydrží.