Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabinka s koťátky

ÚDAJE O KOČIČCE
Pohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: zatím ne
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  
Podmínky: 

Sabinka na Facebooku 
 

CHRONOLOGICKY

​1. 5. 2018
Dnes k nám dorazila kočička Sabinka, je březí a porod očekáváme každý den. Majitelka Sabinku a její dvě loňská koťata cca před dvěma měsíci „odložila“ ke své známé s tím, že známá se o kočičky postará, dokud si jejich majitelka nezařídí nové bydlení. Po pár týdnech se ale ukázalo, že Sabinka přijela už březí a že původní majitelka se už o kočičky postarat nechce. V rodině, kde byli „na hlídání“, ale všichni zůstat nemohou, a tak se na nás jejich „hlídací paní“ obrátila s prosbou o pomoc. Nakonec jsme vymysleli následující řešení – loňská koťata, dva kocourci, jsou bohužel plašší a lekaví, a tak budou vykastrováni a zůstanou tam, kde jsou – v domku se zahradou v jižních Čechách. A jejich znovu březí maminku vezmeme k nám a postaráme se o umístění pro ni i pro její koťátka. V době, kdy přijela k nám, už bohužel kastrace v úvahu nepřicházela. Za převoz děkujeme rodině, která od nás adoptovala kočičku Bíbu (Míca). Kočička tak dostala jméno Sabinka po jejich dcerce, původní rodině se jí prý říkalo prostě Kočka. Sabinka dorazila opravdu ve stavu, jak bylo avizováno – velmi hodná, vděčná, klidná a mazlivá kočička. A s obrovským břichem, porod očekáváme každým dnem.

5. 5. 2018
3. 5. 2018 odpoledne porodila Sabinka čtyři koťátka – druhý vrh koťátek u nás v Kocourkově (první byla Amy). Sabinka byla hodně vyčerpaná, bez naší pomoci by minimálně jedno koťátko už nežilo. Takhle zatím žijí všechna, dvě černá a dvě černobílá. To je bohužel všechno, co o nich víme, ze Sabinky se po porodu stala vzorná maminka a svoje koťátka poměrně agresivně hlídá, takže ji nechceme zbytečně rušit. Fotky koťátek tedy budou později.

13. 5. 2018
Tak Sabinka nám dost zkomplikovala situaci… Ve čtvrtek (10. 5.) se naprosto složila. Ještě přes den hezky baštila a poctivě kojila, ale večer už síly došly. Zalezla si do boudičky, koťat si nevšímala. Na kontakt reagovala bolestivým mňoukáním, byla apatická, měla horečku. Takže jsme hned jeli na veterinu, přičemž jsme očekávali cokoliv. Nakonec se jedná „jen“ o zánět mlečné žlázy. Sabinka dostala všechny možné léky, které dostat mohla, ale my jsme vyfasovali i kotěcí mléko s tím, že budeme muset koťátka přikrmovat, protože Sabinka by to nezvládla. V pátek a v sobotu jsme museli krmit často, po třech čtyřech hodinách. Sabinka se zotavovala, pomáhala s péčí o koťátka (hlavně masáž bříšek po nakrmení), ale bylo vidět, že je ráda, že jsou nakrmená. Včera (sobota) se už její stav zlepšil natolik, že zase začala kojit. Ale mléko brzy dojde a zřejmě jí čeká chirurgický zákrok – zánět je tak silný, že je možné, že se bez operace vyléčit možná nepodaří. Uvidíme. Krmíme, abychom Sabince ulevili, tak po čtyřech hodinách, zatím to stačí. Až dojde mléko, budeme muset častěji, ale každý den, kdy to stačí po čtyřech hodinách, je dobrý… Držte palce, ať to Sabinka vydrží co nejdéle.