Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledají nový domov

BUMBÁC

BumbácPohlaví: kocour
Narozen/a: 3. 5. 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k dětem, k hodnému pejskovi

Charakteristika: Bumbác a jeho sourozenci Krteček, Špion a Žolík jsou potomci kočičky Sabinky, která s k nám dostala ve vysokém stupni březosti. Tři dny po příjezdu porodila Sabinka čtyři koťátka, a i když začátky byly složité a měli jsme obavy, že ne všechna koťátka jsou natolik silná, aby přežila, nakonec vše dobře dopadlo a všichni mohou hledat nový domov. Bumbác, ačkoliv stále se silným poutem k mamince a sourozencům, se přeci jen jeví jako nejsamostatnější. Je odvážný, zvědavý, rád organizuje hry pro své sourozence. Bude potřebovat akční rodinu, kde už nějaká ta kočička či kocourek přiměřeného věku žije, sám by se nudil. Je také jasné, že bude potřebovat výběh na bezpečnou zahrádku, už nyní loví mouchy a listy, které se dostanou do depozita oknem. Zvládne i hodného pejska.

Více informací a obrázků

 

KRTEČEK

KrtečekPohlaví: kočka
Narozen/a: 3. 5. 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně se svojí maminkou Sabinkou nebo s některým ze svých bratrů

Charakteristika:  Krteček a její bratři Bumbác, Špion a Žolík jsou potomci kočičky Sabinky, která s k nám dostala ve vysokém stupni březosti. Tři dny po příjezdu porodila Sabinka čtyři koťátka, a i když začátky byly složité a měli jsme obavy, že ne všechna koťátka jsou natolik silná, aby přežila, nakonec vše dobře dopadlo a všichni mohou hledat nový domov. Krteček je jediná holčička ve vrhu a je také nejmenší. Ale rozhodně nejaktivnější a nejodvážnější. A stále hodně fixovaná na maminku Sabinku, takže společné umístění by bylo ideální. Stejně tak může odejít do nového domova i s některým ze svých bratrů. Zapadne i do jakékoliv kočičí party, sama ale být nemůže, strádala by. Je také jasné, že časem bude vyžadovat výběh ven, na bezpečnou zahrádku, to je zřejmě dědictví po mamince.

Více informací a obrázků

 

ŽOLÍK

ŽolíkPohlaví: kocour
Narozen/a: 3. 5. 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?:  ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, k hodnému pejskovi, k dětem 

Charakteristika: Žolík a jeho sourozenci Bumbác, Krteček a Špion jsou potomci kočičky Sabinky, která s k nám dostala ve vysokém stupni březosti. Tři dny po příjezdu porodila Sabinka čtyři koťátka, a i když začátky byly složité a měli jsme obavy, že ne všechna koťátka jsou natolik silná, aby přežila, nakonec vše dobře dopadlo. Žolík se narodil jako poslední a nejmenší, ale díky své žravosti sourozence již dávno dohnal, vlastně předehnal:-) Je ze všech sourozenců největší a je zřejmé, že to bude Pan Kocour. Také je nejsamostatnější, pohodový a hodný mazlík. A taky zvědavý a hravý. Je zřejmé, že časem bude potřebovat výběh ven na zahrádku, už teď vidíme, že ho to, co je za oknem, hodně láká. To budou geny po mamince. Žolík se hodí do akční domácnosti, kde se stále něco děje. Kočičí či psí společnost mu rozhodně nevadí.

Více informací a obrázků

 

ŠPIÓN

ŠpiónPohlaví: kocour
Narozen/a: 3. 5. 2018
Kastrovaný/a?: zatím ne
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s maminkou Sabinkou či s některým ze sourozenců

Charakteristika: Špión a jeho sourozenci Bumbác, Krteček a Žolík jsou potomci kočičky Sabinky, která s k nám dostala ve vysokém stupni březosti. Tři dny po příjezdu porodila Sabinka čtyři koťátka, a i když začátky byly složité a měli jsme obavy, že ne všechna koťátka jsou natolik silná, aby přežila, nakonec vše dobře dopadlo. Špión se narodil omotaný pupeční šňůrou, tudíž přidušený, ale dneska není po tomto neradostném vstupu do života ani památky. Špión je nezáludný, hravý a mazlivý kocourek, ale také „mamánek“, jeho pouto s maminkou Sabinku je stále velmi silné, ideální by tudíž byla adopce se Sabinkou, případně se sestřičkou Krtečkem. Je také zřejmé, že časem bude potřebovat výběh ven na zahrádku, už teď vidíme, že ho to, co je za oknem, hodně láká. To budou geny po mamince. Špión se hodí do akční domácnosti, kde se stále něco děje. Kočičí či psí společnost mu rozhodně nevadí, ale ideální by byla adopce s maminkou nebo se sestřičkou Krtečkem.

Více informací a obrázků

 

SABINKA

SabinkaPohlaví: kočka
Věk: cca 1,5 roku
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s některým ze svých potomků

Charakteristika: Sabinka k nám dorazila jako nechtěná a vysoce březí kočička. Tři dny po příjezdu do depozita porodila čtyři koťátka. Porod ji hodně vyčerpal, navíc dostala zánět mléčné žlázy. I přesto se ale o koťátka vzorně starala, i když s krmením jsme jí museli pomoci. Nyní ale nastal čas, aby Sabinka i koťátka začaly hledat nové domovy. Bude to náročné, Sabinka není z těch kočiček, které své potomstvo odstaví a nechá je jít vlastní cestou. I když už není tak úzkostlivá a i když už nám nevyhrožuje, když s koťaty manipulujeme, přesto pouto mezi maminkou a koťaty zůstává velmi silné. Bylo by ideální, kdyby Sabinka mohla do nového domova odejít s některým ze svých potomků. Byl by to bonus pro všechny – pro kočičky i pro majitele. Ostatní kočky moc nemusí. Sabinka je jinak velmi klidná a přátelská kočička, která nejraději někde v leže pozoruje, co tropí její potomci. Ráda se přijde pomazlit, pochovat, lehává na klíně… Je ale vidět, že ji také láká volný výběh, takže domek se zahrádkou bude nutností…

Více informací a obrázků

 

KESÍK

KesíkPohlaví: kocour
Věk: 16 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, vzhledem k věku do klidné domácnosti, jako kočičí jedináček, ne ke psům

Charakteristika: Kesík je nešťastný kocourek, který přišel o svou milovanou paničku. Zatím o tom neví a stále žije tam, kde žil se svou paničkou celý svůj život, ale dlouho to tak nebude moci zůstat. Dcera Kesíkovy majitelky, naše letitá příznivkyně, se proto obrátila na nás, abychom pomohli. Nikdo z rodiny nemá možnost nabídnout Kesíkovi domov, kde by do konce života netrpěl stresem – do městského bytu a k dětem se totiž nehodí. Kesík nutně potřebuje výběh ven, jak byl dosud zvyklý. Také žil jako kočičí jedináček a přítomnost jiných koček by ho stresovala. Jedná se o starého a klidného kocourka, který by rád dožil v podmínkách, na které je zvyklý.

Více informací a obrázků

 

AMMY

Ammy

Pohlaví: kočka
Věk: 5 let
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ?
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ano, cystické ledviny – nutná ledvinová dieta 
Podmínky: pouze do bytu, ideálně jako kočičí jedináček, zvládne hodného pejska i děti, klidná domácnost

Charakteristika: Ammy pochází od množitelky a byla jako kotě pořízena do rodiny, kde měla sloužit jako mazlík pro děti a zároveň i rodit koťátka na prodej. Z mazlení i z koťátek (naštěstí) sešlo a Ammy se ocitla u nás – ostatní kočky v domácnosti prý Ammy terorizovaly tak, že majitelé už neměli sílu to dál řešit. Ammin zdravotní stav nebyl v době příjezdu k nám úplně ideální – byla hubená a krátce po příjezdu k nám se se objevily další problémy – cystické ledviny, jednoznačně dědičná vada. Prognóza otevřená – Ammy bude potřebovat ledvinovou dietu, ale když vše ostatní bude fungovat tak, jak má, může Ammy prožít ještě několik let. Ammy ocení klidnou domácnost, kde bude mít dostatek pozornosti a mazlení, je to křehká, ale kontaktní a mazlivá kočička. Zvládne i hodného pejska a děti, bude ale ráda, pokud v domácnosti nebudou žádné další kočky. Je zvyklá pouze v bytě.

Více informací a obrázků

 

ČERTÍK

ČertíkPohlaví: kočka
Věk: cca 4 roky
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ano, nemá zuby
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s maminkou Kačenkou nebo do kočičí party, klidná domácnost

Charakteristika: Čertík žila spolu s dalšími kočičkami v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. Podmínky na místě nebyly ideální, ale o stravu a jednoduché „ubytování“ se staraly krmičky. Ty však už nezvládaly organizovat kastrace a případná potřebná ošetření, proto jsme byli požádáni, abychom pro kočičky zajistili nezbytnou zdravotní péči a potom je vrátili zpět do lokality. K tomu jsme nakonec nepřistoupili, v případě Čertíka i kvůli tomu, že ji pan doktor vytrhal všechny zuby. Tak Čertík zůstala u nás a hledá nový domov. I když u nás učinila drobné pokroky, pokud se vztahu k lidem týče, stále zůstává velmi nedůvěřivá. Je hodná a krotká, neútočí, ale zároveň se stále bojí – kdykoliv se v jejím okolí objeví člověk, běží se raději schovat… To ji jistě naučila maminka Kačenka, která má s lidmi také své zkušenosti. Lidi k životu prostě nepotřebují. Zato v kočičí společnosti je Čertík naprosto bezproblémová a nedominantní, hodí se do každé kočičí party. Nejšťastnější by byla venku, ve volném prostoru, ale kvůli svému handicapu, chybějícím zubům, je bohužel závislá na člověku – potřebuje pravidelné příkrmy. Do nového domova by ráda odešla s maminkou Kačenkou, v její blízkosti se stále cítí nejbezpečněji, ale není podmínkou. Nový majitel musí počítat s tím, že si na nový domov bude zvykat déle, než je obvyklé. Přesto věříme, že se soucitný nový majitel najde.

Více informací a obrázků

 

KAČENKA

KačenkaPohlaví: kočka
Věk: min. 7 let
Kastrovaná?: ano
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, ideálně s Čertíkem, trpěliví majitelé

Charakteristika: Kačenka žila spolu se svými potomky v areálu jedné firmy v Praze-Hloubětíně. O jídlo měli jakž tak postaráno, v místě se nacházejí i jakési improvizované boudičky… Podle hodných lidí, kteří se v areálu občas vyskytují, však kočičky nebyly v dobrém zdravotním stavu, a tak jsme se s místními krmičkami domluvili, že kočičky postupně odchytneme, necháme kastrovat, poléčíme, co se dá, a vrátíme zpět do lokality. Ukázalo se ale, že tak jednoduché to nebude. Původní lokalita není vhodná k životu, připomíná spíš smetiště, strava není příliš kvalitní… Kačenka navíc nebyla v dobrém zdravotním stavu, vyčerpaná porody, průjmy, parazity… U nás přišla o všechny zuby, stav tlamičky byl hrozivý. Takže do původní lokality se určitě vrátit nemůže. Což je komplikace, Kačence velmi chybí svoboda a prostor. K lidem má velmi rezervovaný vztah, i když je určitá naděje, že v tomto směru učiní ještě nějaké pokroky. Ale půjde to pomalu – ostatně samy krmičky z původní lokality tvrdí, že to trvalo dva roky, než se jich Kačenka přestala bát. U nás je v naší přítomnosti schovaná, když si ji „ulovíme“, nebrání se, chvílemi se i zdá, že si pomazlení užívá, ale jakmile se naskytne příležitost, zmizí zase v koutě. Bude to nadlouho. A přesto by Kačenka potřebovala nový domov, kde by měla k dispozici výběh, zahrádku, prostě svobodu, ale zároveň i kvalitní stravu a přístřešek. To poslední má, výběh a svobodu jí ale poskytnout nedokážeme. A tak doufáme, že se najde trpělivý majitel, který by to s Kačenkou zkusil. Kačenka má silný vztah ke své dceři Čertíkovi  – společná adopce je ideální, ale není podmínkou.

Více informací a obrázků 

 

ČIPERKA

ČiperkaPohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaný/a?: ano
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek s bezpečným výběhem

Charakteristika: Čiperka je kočička, která žila v lokalitě Červený Vrch na Praze 6 jako kočičí bezdomovec. Samozřejmě nekastrovaný, takže pravidelně rodila koťátka, z nichž některá skončila bůhví kde a některá u nás (Šibal, Šikulka, pravděpodobně i Šesťák…). Ostražitá Čiperka dlouho odolávala odchytu, ale nakonec se podařilo. Původně jsme počítali s tím, že se vrátí zpět do původní lokality, ale nakonec jsme od toho upustili – místo není úplně bezpečné a kočičích bezdomovců je tam i bez Čiperky dost. Takže pro ni hledáme nový domov. Což bude hodně těžké, Čiperka bohužel zatím dává najevo, že lidi nemá moc ráda. Samozřejmě se nedivíme, ale hledání nového domova tak bude obtížnější. Uvidíme, zda se v tomto směru dá ještě něco udělat a zda Čiperka vezme lidi na milost. Zatím to moc nejde. Ale i tak se pokoušíme nový domov najít – místo, kde by se Čiperka po „aklimatizaci“ mohla volně pohybovat – nemusí nutně žít domě s lidmi, to by jí zatím spíše vadilo, ale sklep, půda, seník, stodola atp. je podmínkou. Potřebuje určité zázemí, úkryt a samozřejmě pravidelnou stravu.

Více informací a obrázků

 

CIKORKA

CikorkaPohlaví: kočka
Narozen/a: cca srpen 2015
Kastrovaný/a?: ano, 16. 2. 2016
Očkovaný/á?: ano
Odčervený/a?: ano
Čipovaný/a?: ne
Handicapovaný/a?: ne
Podmínky: domek  s bezpečným výběhem, při dostatku podnětů ale i byt, do společnosti kočky či kocourka přiměřeného věku a temperamentu

Charakteristika: Lógr a jeho sestra Cikorka se ve skupině koček, o které se „starala“ bezdomovkyně žijící v rozpadlé ubytovně na Císařce v Praze 5. Ubytovna se ale bourala, bezdomovkyně musela pryč a kočky si s sebou vzít pochopitelně nemohla… Cikorka a Lógr jsou jedni z prvních, které jsme přijali do naší péče. Cikorka je temperamentní a sebevědomá kočička, ačkoliv zpočátku ostražitá – lekavost má zřejmě v genech. Všeho nového se bojí, ale když si ale zvykne, je to přátelská a milá kočička, navíc úplatná – jídlo je její největší koníček:-) O lidskou společnost rozhodně stojí (zvlášť když člověk připravuje něco dobrého k snědku:-), ale je třeba jí dát čas. Doporučujeme ji do domku s bezpečným výběhem, ale při dostatku podnětů zvládne i byt. Dobře zapadne do jakékoliv kočičí party.

Více informací a obrázků

 

KŠANDA

KšandaPohlaví: kočka
Věk: cca 3 roky
Kastrovaná?: ano, 11. 6. 2015
Očkovaná?: ano
Odčervená?: ano
Čipovaná?: ne
Handicapovaná?: ne
Podmínky: do domku s bezpečným výběhem, do kočičí společnosti, ne do rodiny s dětmi

Charakteristika: Kšanda pochází z odchytu v Praze 6. Žije tam skupina bezprizorných koček a nálezci, kteří ji k nám donesli, měli původě políčeno na poraněného kocourka, nicméně do sklopce se chytila Kšanda. A když už se chytila, nechtějí ji zájemci jen tak vypustit zpátky…Kšandu jsme ošetřili, nechali vykastrovat, takže může do nového domova. Jak se na kočku, která dosud žila bez kontaktu s lidmi, sluší, je i Kšanda hodně plachá, i když malých úspěchů ve vztahu k lidem se podařilo dosáhnout – už se před námi neskrývá a při troše šikovnosti se nechá i chytit, ačkoliv po pohlazení prostě netouží – i když už ho nepovažuje za ohrožení života:-) Věříme, že Kšanda ještě nějaké pokroky ve vztahu k lidem udělá, ale je to běh na dlouho trať. S tím také musí případný majitel počítat. Kšanda by se hodila jako společnice pro kontaktní kočičku, která by ji mohla „vychovávat“. S kočkami vychází Kšanda výborně, není dominantní, potenciálnímu konfliktu se raději vyhne… Kšandě by vyhovoval domek s bezpečným výběhem. Nehodí se do bytu, volný pohyb je pro ni nezbytný. Nehodí se ani do rodiny s dětmi, není zlá ani nebezpečná, ale když se bojí, může v krajním případě i seknout či kousnout. Jinak je to ale zlaté zvíře, čistotné, hravé, navíc dobře baští a nic neničí.

Více informací a obrázků

 

Náhledy fotografií ze složky Hledají nový domov


 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář